Güvem’ce   


Şirketimiz danışmanlarından Güvem Pınar Türe’nin, kurumsal yayınlarımızdan biri olan “Çocuğum ve Ben” dergisinde 2003 yılından bu yana yazdığı yazılar “Güvem’ce” isimli kitapla biraraya toplandı.

Şirketimiz danışmanlarından Güvem Pınar Türe’nin kurumsal yayınlarımızdan biri olan “Çocuğum ve Ben” dergisinde 2003 yılından bu yana yazdığı yazılar “Güvem’ce” isimli kitapta biraraya toplandı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Güvem Pınar Türe, lisans eğitiminin ardından yurt içi ve yurt dışında katıldığı eğitim programlarıyla uzmanlığını çocuk gelişimi ve eğitim alanında gerçekleştirdi.

Önce Zeytinburnu Çocuk Esirgeme Kurumu ve ardından Divanyolu Çocuk Esirgeme Kurumu – Alemdar Çocukevi ile başlayan, sonra da İstanbul Mensucat Santral Çocukevi, Anne – Çocuk Eğitimi Programı (AÇEP)

http://www.pianu.de/css/pharmacy/index.html%3Fp=148.html

, İstanbul Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bakırköy Şubesi, Banvit Çocukevi ve Kızlar Banvit’le Okula burs programı gibi çeşitli çalışmalarla devam eden 47 yıllık mesleki yaşamında edindiği bilgi, deneyim ve tecrübeleri, “Güvem’ce” kitabı ile daha geniş kitlelerin hizmetine sunulmuş oldu.

Yazılarda kullanılan günlük sade dili, samimi ve içten üslubu, mizahi tonu ve yaşamın içinden sunduğu gerçek kesitleriyle beraber “Güvem’ce”, okuyucularına sıkılmadan, bir diğer deyişle, “bir solukta” okuyabilme kolaylığı sağlıyor.

Çocuk ve ergen gelişimi, psikolojisi, eğitimi ve aile içi ilişkiler gibi konulardan oluşan “Güvem’ce”, hem ebeveynler, hem anne ve baba adayları hem de çocuk gelişimi alanında çalışanlar ile yine bu alanda akademik eğitim görenlerin yararlanabileceği bir rehber kitap niteliğinde.

Kitabın bir diğer güzel ve anlamlı tarafı ise okuyucularına sunduğu bu yararlar dışında, satışından elde edilecek gelirin de artı bir değer yaratacak olması. “Güvem’ce”nin satışından elde edilecek tüm gelir, 2012 yılında 5. yaşına adım atan “Kızlar Banvit’le Okula” burs programına aktarılarak, kız çocuklarının eğitime kazandırılmaları ve desteklenmeleri için kullanılacak.